Powstaje pierwszy żłobek w Pilźnie

reklama

Na luty 2020 r. zaplanowano uruchomienie pierwszego żłobka w Pilźnie. Niepubliczna placówka zapewni opiekę dla 50 dzieci. Obecnie trwają prace wykończeniowe, w najbliższym czasie przewidziano umeblowanie żłobka.

– Dysponujemy trzema salami, każda z nich ma własną łazienkę. Na zewnątrz powstaje przestronny i atrakcyjny plac zabaw. Naszym atutem jest też parking, a także dogodona lokalizacja w spokojnym rejonie na osiedlu, niedaleko przedszkola czy gimnazjum. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców z Pilzna, którzy dotychczas nie mogli korzystać z opieki żłobkowej – tłumaczy Agnieszka Wereszczyńska, która podobne obiekty prowadzi w Brzostku.

Żłobek pozyskał dofinansowanie z rządowego programu "Maluch+ 2019". Aktualnie są również czynione starania o zdobycie dotacji z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, która umożliwi stworzenie bardzo korzystnych warunków finansowych dla rodziców.

– Kadrę żłobka będą stanowić osoby z wykształceniem wyższym. Zapewnimy nie tylko opiekę i wychowanie, ale także zadbamy o elementy edukacyjne, by przygotować dzieci do przedszkola. Planujemy też monitoring budynku, dzięki czemu rodzice będą mieć pewność, że ich pociechy są pod troskliwą i profesjonalną opieką – dodaje Agnieszka Wereszczyńska.

Fot. Krzysztof Kosowski

Powstaje pierwszy żłobek w Pilźnie
Powstaje pierwszy żłobek w Pilźnie
Powstaje pierwszy żłobek w Pilźnie

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/powstaje-pierwszy-zlobek-w-pilznie