Nowy żłobek w Dębicy

Wtorek, 17 Listopad 2020

Prace przy budowie żłobka miejskiego przy ul. Kołłątaja w Dębicy dobiegają końca. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH+”.

W ramach zadania, w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 10 przy ul. Kołłątaja w Dębicy, powstaje parterowy budynek żłobka o powierzchni zabudowy 658 m2 wraz z placem zabaw.
– W nowym żłobku utworzone zostaną trzy oddziały, w których miejsce znajdzie 75 dzieci. Do końca miesiąca potrwają prace wykończeniowe budynku, a finał budowy żłobka wraz z dostarczeniem wyposażenia planowany jest do końca 2020 roku. Już niedługo rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą nowej placówki. Rekrutacja rozpocznie się w lutym następnego roku – mówi zastępca burmistrza Jerzy Sieradzki.

Za wykonanie robót budowlanych odpowiada Przedsiębiorstwo Budowlane PRZEMBUD z Nagawczyny, natomiast wyposażenie do żłobka dostarczone zostanie przez firmy: Moje Bambino z Łodzi oraz Wilanka z Warszawy. Koszt całego zadania wyniesie ok. 2,7 mln zł, z czego kwota dofinansowania to 1,7 mln zł.

Archiwum newsów

Nowy żłobek w Dębicy prawie gotowy

Nowy żłobek w Dębicy prawie gotowy

Nowy żłobek w Dębicy prawie gotowy

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/11/nowy-zlobek-w-debicy-prawie-gotowy