Starostwo Powiatowe otrzymało dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł, które przeznaczy na szkoły zawodowe. Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 pozyskał Wydział Rozwoju, Inwestycji i Zamówień Publicznych. Z puli wynoszącej ponad 1 milion zł zostanie zmodernizowana infrastruktura dydaktyczna, co ma przyczynić się do poprawy jakości kształcenia w powiecie dębickim.
Do końca bieżącego roku mają zostać doposażone pracownie i warsztaty w czterech dębickich szkołach. Nowe materiały dydaktyczne i pomoce oprócz ośmiu klas w Mechaniku pozyskają również: – jedna pracownia: elektryczna i elektroniczna w Kwiatku, dwie (grafiki reklamowej oraz marketingu) w Ekonomiku a także dwie pracownie (systemów automatyki i systemów mikroprocesorowych oraz komputerowa) w Centrum Kształcenia Praktycznego.






