Ponad 33 tysiące z Gminy Dębica Dla WOŚP!

Gmina Dębica po raz kolejny włączyła się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Kwestowaliśmy w Pustkowie podczas widowiskowego Wrak Race oraz w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu. Na naszej scenie wystąpili tancerki i tancerze z grup tanecznych Image Dance pod kierownictwem pani choreograf Jagody Puzia: soliści Igor Małenczuk, Marlena Hamala, Nadia Żurek, duet Maja Sokół i Maria Kolbusz, nowa grupa taneczna w debiutanckiej choreografii „Syrenki”. Na folkową nutę zaśpiewali i zatańczyli: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pustkowianie" i Zespół Śpiewaczy Wiarusy przy akompaniamencie Ryszarda Mirowskiego. Tuż po nich scenę przejął Zespół STARS. Dziękujemy za wspaniałe poprowadzenie wydarzenia i licytacji niezastąpionemu Marcinowi: Marcin Grabowski – Konferansjer, obsługa eventów.
Swoją obecnością wsparło nas także Koło Gospodyń Wiejskich Brzeźnica, które częstowało rozgrzewającym żurkiem brzeźnickim i popkornem, a także przekazało na licytację pyszny domowy tort. Na stoisku gastronomicznym można było poczęstować się także słodkościami od KGW Stobierna, KGW Pustków-Krownice , a także pierogami i pyzami od MATEO Dębica.
Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz wylicytował tort serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowany przez Cukiernia Wiktor, którym poczęstował wszystkich obecnych. Wspólne granie i kwestowanie zakończyliśmy symbolicznym światełkiem do nieba.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM O WIELKICH SERCACH KTÓRZY BYLI Z NAMI kwestowali i licytowali bo dzięki Wam w Gminie Dębica udało się zebrać na walkę z sepsą:
33242,98 ZŁ i 105 EURO
W tym:
10 000 zł od Firmy Śnieżka
7 000 zł podczas Wrak Race Pustków,
2 200 zł – licytacja okolicznościowego hełmu strażackiego od OSP Nagawczyna - wylicytowany przez OSP Pustynia
Zbiórki w szkołach:
Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy – 1 228,85 zł 11 eurocentów, 1 korona czeska
Zespół Szkół w Zawadzie – 950,00 zł
Zespół Szkół w Głobikowej – 606,0 zł
Szkoła Podstawowa w Paszczynie – 308,51 zł
Szczególnie dziękujemy, grupie ze Stasiówki i Stobiernej, dzięki której licytacje nabierały dynamizmu i zasiliły nasze puszki znaczącą kwotą.
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli 31 Finał WOŚP w Gminie Dębica:
Royal Nails
Pizzeria ELMI,
Firma Budowlana HABES
Koło Gospodyń Wiejskich Stobierna
Koło Gospodyń Wiejskich Pustków-Krownice
Pani Dominika Marć
Pani Wiesława Dąbroś
Pan Karol Ozga
Pan Adam Drąg
Żyjmy zdrowo w zdrowym świecie! WOŚP 
Tekst i zdjęcia: CKIB.pl

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/ponad-33-tysiace-z-gminy-debica-dla-wosp-3090.html