Ponad 140 tys. zł na zajęcia sportowe – Serwis informacyjny Miasta Dębica

30 sierpnia 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Burmistrz Dębicy rozstrzygnął konkurs ofert z zakresu zdrowia publicznego pn. „Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży wykazującej zainteresowanie szkoleniem w różnych dziedzinach sportu, połączonych z działaniami informacyjno-edukacyjnymi z zakres profilaktyki uzależnień”. Z miejskiego budżetu do pięciu klubów sportowych trafi 142 000 złotych.

fot. DAP Dębica

Po raz kolejny w tym roku Miasto Dębica przeznaczyło środki na zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. W ramach rozstrzygniętego konkursu ofert, pięć klubów sportowych z Dębicy, które złożyły oferty na ogłoszony konkurs, otrzyma wsparcie na realizację zajęć sportowych połączonych z działaniami z zakresu profilaktyki uzależnień.

Duże zainteresowanie zajęciami na łyżwach

Dwa klubu sportowe swoje zajęcia sportowo-profilaktyczne realizować będzie na dębickim lodowisku. Są to: Klub Hokejowy w Dębicy oraz Uczniowski Klub Sportowy Łyżwiarstwo Figurowe Mors Dębica. Pierwszy planuje organizację cyklu treningów ogólnorozwojowych, specjalistycznych treningów bramkarskich, turniejów towarzyskich oraz wykładów antyalkoholowych. Na realizację projektu miasto przekazało 22 000 zł. Z kolei UKS ŁF Mors planuje warsztaty profilaktyczne prowadzone przez specjalistów oraz opracowanie i przygotowanie programu artystycznego, choreograficznego i rewii pn. „Marzenia na lodzie”.

Wisłoka stawia na siatkówkę

Klub Sportowy Wisłoka złożył wniosek na realizację zajęć profilaktycznych w oparciu o sekcję siatkarską. W ramach projektu zaplanowano 300 godzin zajęć adresowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 roku życia. Zajęcia odbywać się będą od 5 września do końca grudnia 2022 roku. Na zadanie Wisłoka otrzyma 21 000 zł.

Ponad 300 uczestników zajęć piłkarskich

Ofertę zajęć profilaktycznych w oparciu o zajęcia piłkarskie złożyły: Dębicka Akademia Piłkarska w Dębicy oraz Ludowy klub Sportowy Igloopol. DAP planuje organizację zajęć dla 80 uczestników, a Igloopol dla 251. W ramach zajęć kluby zorganizują treningi piłkarskie oraz zajęcia z profilaktyki uzależnień, których głównym celem jest kreowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia z szeroko pojętą profilaktyką uzależnień. Na realizację projekty kluby otrzymały dofinansowanie z miasta – DAP 25 000, a Igloopol 59 000 zł.

Lp.Nazwa klubuLiczba uzyskanych punktówPrzyznana kwota dotacji1LKS Igloopol5159 000 zł2DAP Dębica4425 000 zł3Klub Hokejowy w Dębicy4422 000 zł4KS Wisłoka4721 000 zł5UKS Łyżwiarstwo Figurowe Mors4615 000 zł

Łącznie z dofinansowanych przez miasto zajęć sportowych skorzysta ogółem 573 uczestników, a łączna kwota wsparcia wyniosła 142 000 złotych.

Źródło: https://debica.pl/ponad-140-tys-zl-na-zajecia-sportowe/