Po 9 latach ruszy fabryka w Paszczynie

Firma Orhan – Pol sp. z o.o. zajmująca się produkcją wyrobów z mięsa, na początku lutego rozpocznie produkcję w Paszczynie -miejscu byłej fabryki „Rekin”.

Gmina Dębica od dłuższego czasu wraz z syndykiem masy upadłościowej Wojciechem Wójcikiem podejmowali starania w pozyskaniu inwestora i zatrudnienia, który zagospodarowałby obiekty po upadłej fabryce.

Po 8 latach, budynki oraz ponadhektarowa działka zostały wydzierżawione. Od ubiegłego roku przeprowadzane były  prace modernizacyjne, aby firma Orhan – Pol z branży gastronomicznej mogła rozpocząć produkcję. Przedsiębiorca planuje utworzenie dużego zakładu, którego produkty mają w przyszłości trafiać na rynek w całej Polsce i Europie.

Firma na chwilę obecną zatrudni około 35 pracowników. Dzięki prowadzonym rozmowom władz Gminy Dębica z właścicielem firmy, wśród zatrudnionych, pracę będzie miało 14 mieszkańców Gminy. Wójt Stanisław Rokosz zadeklarował również wsparcie oraz pomoc przy rozpoczęciu działalności. W kolejnych miesiącach firma zamierza zwiększyć liczbę zatrudnienia do 60 os. Według przekazanej informacji docelowo zatrudnienie znaleźć ma tam 260 os. Ze względu na charakter działalności firmy, jest to również dobra wiadomość dla hodowców drobiu i bydła opasowego

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/po-9-latach-ruszy-fabryka-w-paszczynie-2520.html