Piłka Nożna moja pasja – Gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna dla dzieci z Gminnej Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica Chemik Pustków.

reklama

Decyzją Ministra Sportu i Turystyki z dnia 30 stycznia br., Gminna Akademia Piłkarska Gminy Dębica Chemik Pustków uzyskała dofinansowanie w kwocie 10.000,00 zł na prowadzenie i organizację w 2020 roku zajęć pn.: „Piłka Nożna moja pasja – Gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna dla dzieci z Gminnej Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica Chemik Pustków, która będzie współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki. Pozostałe środki na realizację programu zostały zabezpieczone w budżecie Gminnej Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica Chemik Pustków.

Zajęcia będą odbywać się w terminie od lutego do listopada 2020 roku, w których weźmie udział 48 zawodników akademii w wieku 6-14 lat. Treningi gimnastyczne będą prowadzone przez 3 wykwalifikowanych instruktorów sportu ze specjalizacją dostosowana do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Wszystkie zajęcia będę się odbywać na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu, w salach gimnastycznych szkół z terenu Gminy Dębica oraz Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

Głównym celem organizacji zajęć jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej, w tym: profilaktyka wad postawy ciała, wzmacnianie mięśni posturalnych oraz wyrabianie odruchu prawidłowego ustawiania stóp i nawyku prawidłowego chodu.

Źródło: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/pilka-nozna-moja-pasja-gimnastyka-korekcyjno-kompensacyjna-dla-dzieci-z-gminnej-akademii-pilkarskiej-gminy-debica-chemik-pustkow-1417.html