Nowości w Latoszynie

Wójt Gminy Dębica, Stanisław Rokosz od 25 lat podejmuje działania na rzecz przywrócenia dawnej świetności tego magicznego miejsca, przedstawiany więc plany na przyszłość oraz nowości, które już funkcjonują.

szampon-zniszczone-1.jpg

Szampon do włosów zniszczonych i wypadających

Szampon został opracowany z myślą o pielęgnacji włosów zniszczonych i wypadających. Skutecznie oczyszcza, odświeża skórę głowy oraz dokładnie myje włosy. Regularnie stosowany doskonale pielęgnuje, nadaje włosom świeży wygląd. Wspomaga regenerację oraz wpływa korzystnie na ich wygląd i kondycję. 

Więcej informacji: LINK

odzywka_suche.jpg

Odżywka do włosów suchych i farbowanych

Odżywka została opracowana z myślą o pielęgnacji włosów suchych i farbowanych. Regularnie stosowana doskonale nawilża, odżywia oraz wspomaga regenerację włosów. Intensywnie pielęgnuje, poprawia ich ogólny wygląd i kondycję. Sprawia, że włosy stają się miękkie oraz gładkie w dotyku. Odżywka nadaje włosom świeży wygląd.

Więcej informacji: LINK

277808752_512983700466964_5223721216552045396_n.jpg

Masaże

Z wielką przyjemnością uruchamiamy dla Państwa kolejną atrakcję w naszym latoszyńskim uzdrowisku. Specjalnie dla Was w zacisznym miejscu, na piętrze, obok strefy saunowej stworzyliśmy stanowisko do masażu. Klienci będą mieli do wyboru masaż klasyczny i relaksacyjny w zależności od indywidualnych potrzeb. Istnieje możliwość wcześniejszego umówienia masażu na wybraną godzinę. Od teraz będziecie mogli w pełni odprężyć swoje ciało i umysł, zniwelować stres i zmęczenie pod okiem fachowca. Oczywiście do wykonywanych zabiegów będą wykorzystywane produkty zawierające wodę siarczkową z ujęcia w Latoszynie.

Więcej infomracji: LINK

aromaterapia.jpg

AROMATERAPIA

czyli terapia zapachami, to znana od dawna metoda uzdrawiania zmysłów a od dziś z aromatycznej kąpieli skorzystasz w LATOSZYNIE ZDROJU. Kąpiel jest zdecydowanie najprostszym sposobem stosowania AROMATERAPII. Substancje lecznicze przenikają przez skórę, wnikają poprzez drogi oddechowe, więc relaksuje się i ciało i dusza. W zależności od zastosowanych olejków, aromatyczna kąpiel będzie miała różne działanie.  W Latoszynie będziemy mogli skorzystać z kąpieli SOSNOWEJ, EUKALIPTUSOWEJ lub POZIOMKOWEJ. 

Więcej informacji: LINK

 

JUŻ NIEDŁUGO

PENSJONAT

Docelowo zaplanowane zostało stworzenie na terenie malowniczego UZDROWISKA LATOSZYN ZDRÓJ infrastruktury wypoczynkowej w postaci PENSJONATU, co w pełni umożliwi korzystanie ze zdrowotnych właściwości wód siarczanowo-wapniowych, solankowych nie tylko mieszkańcom okolicznych miejscowości, ale również pacjentom z odległych terenów Polski. Inwestycja rozpocznie się w 2022 r.

BASENY TERMALNE
Dodatkowo Gmina Dębica zamierza aktywnie wspierać działania przedsiębiorców w zakresie budowy Aquaparku, hotelu, SPA & Wellness. Udokumentowane zasoby wód geotermalnych, solankowych o temperaturze 57 stopni, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Uzdrowiska, na głębokości ok.1450 m, zostaną wykorzystane do budowy KOMPLEKSU BASENÓW TERMALNYCH w LATOSZYNIE. Gmina Dębica ustawicznie zabiega o zdobycie dofinansowania na dalsze badania zasobów geotermalnych. W efekcie szybkiego uzyskania funduszy, rozpoczęcie odwiertów mogłoby się rozpocząć w przyszłym roku. Przedsiębiorcy, zainteresowani możliwościami wykorzystania bogactwa złóż, mogą liczyć na pełne wsparcie władz Gminy Dębica.
OSADA GALICYJSKA
Ponadto, aby zwiększyć atrakcyjność pobliskich terenów, w planach przewidziana została również budowa OSADY GALICYJSKIEJ, na ponad hektarowej działce, przy ścieżce krajobrazowej pomiędzy Grabówką a Magą.
OGRODY SENSORYCZNE
W LATOSZYŃSKIM PARKU ZDROJOWYM powstaną też ogrody sensoryczne, wykorzystujące efekt powiązania percepcji zmysłowej: wzrokowej, słuchowej, zapachowej i dotykowej. Zaprojektowano gazony z krzewami ozdobnymi, rabaty podniesione dla osób niepełnosprawnych, deptaki, plażę z leżakami, ścieżki edukacyjne z kolorowymi planszami, grami i zabawami dla dzieci, place wyposażone w obiekty i urządzenia małej architektury. Ogrody te, opracowane z myślą o specyficznych potrzebach rozwojowych osób niepełnosprawnych, spełnią jednocześnie funkcję dydaktyczną, rewalidacyjną oraz terapeutyczną.
SAUNA ORAZ BANIA Z ZIMNĄ WODĄ
W sąsiedztwie Basenu Zdrojowego stanie SAUNA oraz BANIA Z ZIMNĄ WODĄ. Nierozerwalny duet to dobrodziejstwo, które poprawi samopoczucie i zdrowie. Odświeży i pobudzi organizm oraz wzmocni układ odpornościowy.
ZADASZENIE AMFITEATRU
Kolejnym etapem przedsięwzięcia, jest budowa dla widowni amfiteatru, ZADASZENIA chroniącego uczestników przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 
BUTELKOWANA WODA SIARZCKOWA

W planach Samorządu Gminy Dębica, widnieje ponadto w najbliższej przyszłości zamiar BUTELKOWANIA WODY SIARCZANOWO WAPNIOWEJ.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/nowosci-w-latoszynie-2654.html