Nowe kierunki na wakacje

reklama

Wakacyjne wyjazdy to zarówno wycieczki do sprawdzonych krajów, takich jak Grecja, Egipt czy Hiszpania, jak i coraz częściej nowe inspiracje i ciekawe kierunki. Sprawdzamy, jakie są aktualne trendy w turystyce wakacyjnej w tym roku.

Świat bez wątpienia jest wielki i pełen zachwycających miejsc. Dlatego nie obawiaj się – nawet jeśli wydaje Ci się, że widziałeś już wszystko, co turystyka wakacyjna ma Ci do zaoferowania, z pewnością jeszcze wiele miejsc może Cię zaskoczyć! Urocze plaże Zakynthos, monumentalne egipskie piramidy czy oryginalna architektura Barcelony to dla Ciebie za mało? Przekonaj się, jakie nowe kierunki możesz odkryć podczas tegorocznych wakacji.

Wakacje w Albanii

Albania to piękny, choć wciąż mało znany bałkański kraj. Choć znacznie chętniej wybierane przez turystów są położone w pobliżu Grecja, Chorwacja czy Włochy, Albania ma do zaoferowania równie wiele – zarówno jeśli chodzi o wspaniałe pejzaże (dzikie krajobrazy Alp Albańskich, pelikany na jeziorze Szkoderskim, tzw. Riwierę Albańską – malownicze wybrzeże Morza Jońskiego), jak i zabytki kultury i architektury (m.in. wpisana na listę UNESCO starówka w Gjirokastrze, średniowieczny zamek Rozafa i Ołowiany Meczet w Szkodrze).

Śródziemnomorski klimat zapewnia tu wspaniałą wakacyjną pogodę, a Albania może się też pochwalić rozbudowaną bazą hotelową na wysokim poziomie – zorganizowany wyjazd w sezonie wakacyjnym do najpiękniejszych kurortów Albanii (m.in. Durres, Vlora, Saranda) na 7 dni w hotelu*** all inclusive znajdziesz już od 2000 zł/os.

Wakacje w Chinach

Jeśli interesują nas bardziej egzotyczne kierunki, doskonałym pomysłem na wakacje mogą się okazać Chiny. Ten ogromny, orientalny kraj ma mnóstwo do zaproponowania zarówno jeśli chodzi o niepowtarzalną orientalną kuchnię, jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy (góry Tianmen, plantacje herbaty wokół Hangzhou, rezerwat pandy wielkiej w Syczuanie) i zabytki chińskiej kultury (kompleks pałacowy Zakazane Miasto w Pekinie, Wielki Mur Chiński, Terakotowa Armia w Xi’an).

Ze względu na ogrom wartych zobaczenia miejsc, w Chinach najlepiej sprawdzą się zorganizowane wycieczki objazdowe (od 3000-3500 zł/os za 7 dni, zależnie od programu), które bez trudu znajdziecie na popularnych portalach turystycznych (m.in. na fostertravel.pl) – taki sposób podróżowania pozwoli Wam najpełniej wykorzystać spędzany w tym egzotycznym kraju czas.

Wakacje na Madagaskarze

Coraz większą popularnością wśród turystów cieszy się także Madagaskar – malownicza wyspa położona u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki, na Oceanie Indyjskim. Ten egzotyczny wakacyjny kierunek sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które wolą leniwy odpoczynek i podziwianie przyrody, jak i u turystów preferujących bardziej aktywny sposób spędzania urlopu (pełne atrakcji wycieczki objazdowe po Madagaskarze znajdziesz od 6000 zł/os w sezonie wakacyjnym). Madagaskar to nie tylko dzika fauna i flora (rezerwat lemurów Berenty Reserve, zachód słońca w Alei Baobabów, park narodowy Isalo) oraz wspaniałe zabytki (ruiny pałacu Rova w mieście Tana, kamienne grobowce w osadzie Betioka, rezydencja królewska na Wzgórzu Ambohimanga), ale też doskonała baza hotelowa, zapewniająca komfortowy wypoczynek (np. Hotel Corail Noir**** w Nosy Be – 7 dni od 5300 zł/os).

Planując kolejny wypoczynek urlop warto więc zastanowić się, czy nie spróbować czegoś nowego i wybrać mniej uczęszczany kierunek wakacji.