Nietrzeźwa kobieta spowodowała kolizję i odjechała

Dębiccy policjanci interweniowali wobec kobiety, która kierując mercedesem spowodował kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia. Podczas interwencji okazało się, że była nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 0,7 promila. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz.12 w Gumniskach. Policjanci dębickiego wydziału ruchu drogowego podczas patrolu miejscowości Latoszyn zastali dwa pojazdy częściowo utrudniające ruch.  Z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że kierująca mercedesem, po spowodowaniu kolizji odjechała z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, że kierująca mercedesem zjechała na przeciwny pas jezdni doprowadzając do bocznego zderzenia z kierującym volkswagenem. Kobieta odjechała w kierunku Dębicy.

Kierującą okazała się 61-letnia mieszkanka Braciejowej, która była nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 0,7 promila. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej. Kobieta odpowie teraz przed sądem za kierowanie i spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Brzeźnicy.

Źródło: KPP Dębica