[adrotate group="5"]
Strona główna Region Dębica Niebieski korowód przeszedł przez Dębicę. Młodzież dla świadomości autyzmu

Niebieski korowód przeszedł przez Dębicę. Młodzież dla świadomości autyzmu

[adrotate group="5"]

Dębica na niebiesko. Młodzież ze wszystkich szkół wzięła udział w wyjątkowym przemarszu z okazji Dnia Świadomości Autyzmu. Choć święto przypada 2 kwietnia, lokalne obchody przeniesiono na słoneczny dzień, który zgromadził liczne grono uczestników.

„Niebieski korowód” był symbolem solidarności i wsparcia dla osób w spektrum autyzmu. Organizatorzy podkreślali, że autyzmu często nie widać, dlatego tak ważne jest budowanie empatii i społecznej wrażliwości.

Wydarzenie przygotowała Szkoła Podstawowa nr 8, a w akcję zaangażowały się placówki z całego miasta.

[adrotate group="10"]