Nie żyje Taduesz Ferenc, wieloletni prezydent Rzeszowa

Źródło zdjęcia: Miasto Rzeszów

Śmierć wieloletniego prezydenta Rzeszowa nastąpiła w sobotę, 27 sierpnia. Polityk znajdował się w szpitalu, gdzie przegrał walkę z ciężką chorobą. Zdążył pożegnać się z rodziną, która towarzyszyła mu w ostatnich chwilach życia.

Tadeusz Ferenc przez 18 lat sprawował urząd Prezydenta Miasta Rzeszów. Fotel objął w 2002 roku. Na skutek ciężko przebytego zakażenia Covid-19 musiał zrezygnować ze stanowiska w lutym 2021 roku. Jego działania na rzecz rozwoju Rzeszowa są doceniane nie tylko przez mieszkańców regionu, ale również samorządowców i parlamentarzystów z całej Polski.

„Przez lata służby publicznej, jako Prezydent Rzeszowa zmienił oblicze Miasta, łącząc jego tradycyjne piękno z nowoczesnością. Pozostawia trwały wkład w rozwój samorządu w Polsce – napisał na swoim twitterze Prezydent Andrzej Duda”.

„Prezydent Tadeusz Ferenc nauczył mnie czym jest bezgraniczna miłość do swojego miasta, a wiedział to najlepiej, bo poprowadził Rzeszów od małego prowincjonalnego miasteczka do prężnie rozwijającej się metropolii – taki wpis umieścił na swoim facebooku Konrad Fijołek, obecny prezydent Rzeszowa”.

Tadeusz Ferenc został odznaczony za swoje zasługi m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski czy Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymał również tytuł doktora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej. W styczniu tego roku nadano mu tytuł honorowego obywatela Rzeszowa.