Najlepsze przedsiębiorstwo jest z Dębicy! „Radość” z nagrodą główną –

Na ten moment złożyło się wiele lat starań o to, aby zapewnić osobom z niepełnosprawnościami korzystne warunki do rozwoju osobistego. Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Radość w Dębicy został ogłoszony Najlepszym Przedsiębiorstwem Społecznym Roku!

Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Radość w Dębicy zatrudnia pracowników, z których zdecydowana większość to osoby z niepełnosprawnościami. Od ponad dziesięciu lat oferują usługi z różnorakich działów. Można zamówić u nich meble na wymiar lub ręcznie wykonane wyroby ceramiczne. Działają również na polu gastronomicznym, prowadząc lunch bar, cukiernię oraz catering. Dostępne są także usługi gospodarczo-porządkowo-remontowe i pralnicze.

Jak powiedziano podczas ceremonii wręczenia nagród: „Z małej lokalnej organizacji wyrosła potęga, główny pracodawca dla osób z niepełnosprawnościami w regionie. Skala, w jakiej działa jest imponująca – liczne branże, usługi, produkcja i wszystko na najwyższym poziomie”.

Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Radość w Dębicy podbił nie tylko serca jury, ale także internautów. Dzięki ich głosom udało mu się zdobyć Nagrodę Publiczności.

Konkurs (eS) im. Jacka Kuronia został zorganizowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. To już 11. edycja rywalizacji o miano Najlepszego Przedsiębiorstwa Społecznego Roku.