Barbara Moskal nominowana w plebiscycie na sportowca roku

Jeszcze kilka dni temu rywalizowała o złoto na mistrzostwach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dziś walczy o tytuł sportowca roku. Barbara Moskal znalazła się w gronie nominowanych do Guttmannów.

Zawodniczka z Żyrakowa już nieraz pokazała, że w strzelaniu z karabinka pneumatycznego nie ma sobie równych. Ostatnio po raz kolejny potwierdziła swoją wysoką pozycję w rankingach, broniąc tytułu Mistrzyni Świata w Parastrzelectwie. Powtórzyła tym samym sukces z 2019 roku, kiedy w Sydney również udało jej się zdobyć złoto.

Barbara Moskal ma szansę na kolejne pierwsze miejsce – tym razem nie na podium, a listach popularności. Mistrzyni znalazła się pośród dwadzieściorga zawodników nominowanych do Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca Roku. Na zwycięzcę czeka Guttmann – statuetka z brązu imienia Sir Ludwiga Gutmanna, inicjatora igrzysk paraolimpijski.

Jeżeli chcesz wziąć udział w głosowaniu, możesz zrobić to TUTAJ. Na stronie można również wybrać najlepszego trenera, organizację lub wydarzenie sportowe roku. Głosowanie potrwa do 30 listopada.