ZAZ Radość zakwalifikowany do finałowej dwunastki konkursu im. Jacka Kuronia

Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia “Radość” w Dębicy zakwalifikował się do finałowej dwunastki konkursu im. Jacka Kuronia. Oddając głos na Stowarzyszenie, przybliżasz je do wygrania nagrody publiczności, która pomoże w dalszym rozwoju.

Konkurs ma na celu wyłonienie i promowanie najlepszych przedsiębiorstw społecznych łączących w harmonijnie i skutecznie łączących pomoc dla osób z niepełnosprawnościami, z prowadzeniem biznesu. “Każdy z naszych Przyjaciół może pomóc zdobyć nam nagrodę publiczności. Wystarczy oddać głos. Każdy z nich może przesądzić o naszym wspólnym sukcesie – mówi Mariola Kądzielawa Szefowa Zakładu Aktywizacji Zawodowej Stowarzyszenia Radość.

Zgodnie z zasadami Konkursu przy ocenie brane były pod uwagę – po równo! – kryteria ekonomiczne i kryteria społeczne. Kondycja finansowa przedsiębiorstwa miała taką samą wagę jak pozostałe kryteria dotyczące m.in. zarządzania i warunków zatrudnienia, celów społecznych i działalności lokalnej, działań na rzecz lepszego świata i innowacyjności społecznej. Przy ocenie formalnej i preselekcji znaczenie miała jakość wniosku – ilość informacji potrzebnych do przeprowadzenia oceny.

Zespół 8 ekspertów i ekspertek społecznych, ekonomicznych oraz rynku pracy, innowacyjności i ekonomii społecznej 10 października zakwalifikował Stowarzyszenie Radość do finału 11. edycji Konkursu (eS) na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku. W II etapie oceny eksperci i ekspertki ekonomiczni będą analizowali szczegółowo sprawozdania finansowe a ekspertki i eksperci społeczni udadzą się do przedsiębiorstw na wizyty. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 17 listopada na Gali Konkursu w Warszawie.

Zakład Aktywności Zawodowej posiada pięć działów usługowo-produkcyjnych: meblarski, gastronomiczny – prowadzi kawiarnię-cukiernię „Caffe Radość”, Lunch Bar Smaki Radości i usługi cateringowe Radosny Catering, usługi gospodarczo-porządkowo-remontowe, dział rękodzieła artystycznego „Sklep DecoRadość” oraz dział usług pralniczych „Czysta Radość”. Stowarzyszenie „Radość” poza Zakładem Aktywności Zawodowej prowadzi m.in. dwa Warsztaty Terapii Zajęciowej, Spółdzielnię Socjalną i Przedszkole dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Zatrudnia osób: 222 w tym 112 zagrożonych wykluczeniem. Dodatkowych informacji udziela Mariola Kądzielawa nr. tel 601 342 717