Nagrody dla zwycięzców, góralska muzyka dla każdego na 8. Raucie Niepodległości w Dębicy

Wręczenie nagród uczestnikom konkursów „Niepodległość jest w nas”  i „Nagroda Sapere Aude”, okolicznościowe przemówienia, koncert zespołu „Trebunie Tutki” oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – tak wyglądał tegoroczny Raut z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada. W Domu Kultury „Kosmos” w Dębicy nagrodzono laureatów w kategorii przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Zadaniem najmłodszych uczestników było wykonanie pracy plastycznej.

Zwyciężczynią konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą naszego regionu została Patrycja Morawczyńska. Praca licencjacka studentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dotyczy analizy sytuacji finansowej organizacji non profit w aspekcie wdrażania ekonomii społecznej na przykładzie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „RADOŚĆ” w Dębicy.

W konkursie „Nagroda Sapere Aude” przyznano także dwa równorzędne wyróżnienia. Nagrodzona została praca Lidii Kuczek pt. „Ocena realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych na przykładzie zakładu przyrodoleczniczego w Latoszynie w gminie Dębica” oraz praca Kamilli Rachwał pt. „Park Dydaktyczno-Rekreacyjny OGRODY ŚWIATA w Dębicy – projekt koncepcyjny”. W sumie w naukowej rywalizacji wzięło udział osiem osób.

W tym roku Raut Niepodległościowy odbył się już po raz ósmy. Organizatorem tradycyjnie było Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej. Jego prezes i radny wojewódzki Stefan Bieszczad ufundował nagrody dla zwycięzców konkursów.

Prace nagrodzone w konkursie „Nagroda Sapere Aude” opublikowane zostaną na stronie internetowej Katolickiego Centrum Edukacji KANA. Dostępne one będą także w bibliotece parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Po części oficjalnej i wyróżnieniu wszystkich laureatów na scenie zaprezentował się zespół „Trebunie Tutki”. Grupa w iście góralskim stylu zachęcała do wspólnego i radosnego świętowania 99. rocznicy odzyskania niepodległości.