Na rynek powróciły jarmarki – Serwis informacyjny Miasta Dębica

20 maja 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Po kilkumiesięcznej przerwie wróciły na dębicki Rynek Jarmarki Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembicka Giełda Staroci”. W wydarzeniu wzięło udział 30 wystawców m.in. z Białego Dunajca, Staszowa, Nowego Sącza, Jasła, a także sporo kupujących.

Na rynek powróciły jarmarki

Na rynek powróciły jarmarki

Na rynek powróciły jarmarki

Na rynek powróciły jarmarki

Majowe jarmarki obfitowały w stoiska zarówno z tradycyjnym jadłem, jak i rękodziełem artystycznym. Dębiczanie chętnie kupowali swojskie pieczywo, produkty z mleka owczego i koziego, a także miody i zioła. Koneserzy antyków mieli okazję nabyć wyjątkowe przedmioty z dawnych lat: monety, książki, zegary, kartki pocztowe, porcelanę i ręcznie wykonaną biżuterię z naturalnych kamieni oraz drewniane zabawki. 

Podczas majowej edycji wydarzenia swoje produkty prezentowali wystawcy z województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Jarmarki Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembicka Giełda Staroci” odbywać się będą raz w miesiącu do października, w każdą drugą sobotę na dębickim Rynku w godzinach od 8:00 do 13:00.

Rezerwacji miejsc należy dokonać telefonicznie lub mailowo u organizatora: tel. (14) 6838-212, (14) 6838-211; e-mail: jarmarki@umdebica.pl

Źródło: https://debica.pl/na-rynek-powrocily-jarmarki/