Młodzi detektywi z dębickiej trójki w akcji

W dębickiej bibliotece pod czujnym okiem specjalisty kształcili się młodzi detektywi. 60 początkujących łamaczy szyfrów wzięło udział w warsztatach i spotkaniu autorskim z Dariuszem Rekoszem, twórcą książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. Niezależnie od czytelniczych preferencji, szóstoklasiści z SP nr 3 w Dębicy zaciekawili się szyfrowaniem.

Dariusz Rekosz pisze nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Tworzy scenariusze, słuchowiska radiowe oraz felietony. Najmłodszym czytelnikom znany jest jako autor serii „Mors, Pinky i…”. Jak mówi pisarz, szyfry możemy spotkać wszędzie.

Zajęcia „Jeżeli A = Z…” przeprowadzono w ramach projektu „Bibliotekarz bliżej nas” realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy.

Szyfr na lusterku i szyfr wykonany za pomocą klawiatury. Uczniowie poznawali zarówno te proste, jak i mniej znane sposoby tworzenia ukrytych wiadomości. Dzieciaki miały również okazję wysilić umysły, rozwiązując zagadki zadawane przez prowadzącego. Na najbardziej skutecznych detektywów czekały nagrody.