Mjr Ludwik Marszałek ps. „Zbroja” bohaterem drugiej edycji wystawy „Ocalmy od zapomnienia”

Uczcili 70 rocznicę śmierci Ludwika Marszałka ps. ”Zbroja”, bohatera II wojny światowej, żołnierza niezłomnego. Na ulicy Jego imienia, która zlokalizowana jest tuż obok ul. Armii Krajowej na osiedlu Wolica odsłonięto tablicę informacyjną upamiętniającą postać majora.

Wydarzenie wpisało się w wystawę „Ocalmy od zapomnienia”. To inicjatywa mająca na celu upamiętnienie żołnierzy Armii Krajowej, patronów dębickich ulic. Jednym z nich był właśnie major Ludwik Marszałek, któremu dedykowano tegoroczną edycję.

Podczas spotkania pojawił się pomysł, aby nazwać imieniem majora Ludwika Marszałka nie tylko ulicę, ale na przykład szkołę.

Na spotkaniu w domu parafialnym w Dębicy – Latoszynie obecna była również rodzina Ludwika Marszałka. Nie zabrakło opowieści, wspomnień i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Była to już druga wystawa z cyklu „Ocalmy od zapomnienia”, na którą zaprosili: Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Miasto Dębica, Gmina Dębica oraz Katolickie Centrum Edukacji Kana w Dębicy.