Mieszkańcy Nagoszyna nie odpuszczają! Chcą remontu drogi

Mieszkańcy Nagoszyna nie odpuszczają. Delegacja z tej miejscowości po raz kolejny pojawiła się na sesji rady powiatu dębickiego. Cel wizyty w starostwie ciągle jest ten sam i dotyczy remontu drogi. Zdaniem zebranych stan nawierzchni zagraża bezpieczeństwu kierowców i pieszych. – Obiecaliście nam tę drogę, a my nadal nie możemy się jej doczekać. 200 tys. zł przekazane przez starostwo to stanowczo za mało. Gmina praktycznie sama wykonuje remont drogi powiatowej – skarżą się mieszkańcy.

Koszt remontu drogi w Nagoszynie został oszacowany na 4,5 mln złotych. Środki, które powiat zamierzał przekazać na tę inwestycję zostały jednak przesunięte na łącznik Dębica-Zachód. Jak mówi Andrzej Reguła, nie ma teraz możliwości zaciągania kredytów. W realizacji jest budowa dwóch zjazdów z autostrady i mostu na Wisłoce – te wielomilionowe inwestycje zdaniem starosty są priorytetowe.

Starosta prosi mieszkańców Nagoszyna o cierpliwość i obiecuje, że jak tylko pojawią się dostępne środki zostaną one przekazane na zadania w poszczególnych gminach.

Mieszkańcy Nagoszyna zapowiadają, że będą przychodzić na sesję do czasu pozyskania środków na całkowity remont drogi. Tym bardziej, że jak podkreślają jest to jedyny dojazd do Dębicy. W tym roku w budżecie powiatu na inwestycje przekazano rekordowe 54 mln złotych. W Nagoszynie liczą, że ich determinacja przyniesie skutek i część tej sumy trafi do ich miejscowości.