Żołnierze z Podkarpacia Mistrzami NATO w szachach

Reprezentacja Wojska Polskiego w szachach w miejscowości Lubbock (Texas –USA)zdobyła pierwsze miejsce i przywiozła puchar Mistrzów do Polski.

W dniach 4-8 czerwca w USA (Lubbock, Texas) odbyły się 29. Mistrzostwa NATO
w szachach. Po raz drugi w historii reprezentacja Wojska Polskiego (w której składzie znajdował się szer. Mateusz Bobulażołnierz z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, który wchodzi w skład 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej) sięgnęła po tytuł Mistrza NATO w szachach.

Jest to szczególny sukces ze względu na przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Niemiec, która do tej pory wygrała 22 z 28 dotychczasowych turniejów. Trzecie miejsce zajęła Grecja.Łącznie w zawodach wzięło udział 67 osób z 10 państw NATO – Danii, Estonii, Grecji, Holandii, Kanady, Niemiec, Słowenii, Polski, Wielkiej Brytanii i USA.

Ostateczna klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

 1. Polska (20,5 pkt.)
 2. Niemcy (20.0 pkt.)
 3. Grecja (19.5 pkt.)
 4. USA (16.0 pkt.)
 5. Dania (15.5 pkt.)
 6. NATO A (15.5 pkt.)
 7. Holandia (14.5 pkt.)
 8. Słowenia (14.0 pkt.)
 9. Wielka Brytania (13.0 pkt.)
 10. NATO B (12.0 pkt.)
 11. Weterani A (12. pkt.)
 12. Weterani B (12.0 pkt.)
 13. Kanada (8.5 pkt.)
 14. Estonia (3.0 pkt.)

Szeregowy Mateusz Bobulaswoją pasję połączył ze służbą dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Decyzję
o tym, aby stać się żołnierzem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego podjął z pełną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo naszego społeczeństwa i kraju. Służba ta
daje mu wiele ciekawych możliwości: rozwijania hartu ducha, umożliwia pracę w ciekawych zespołach, zdobycie nowych doświadczeń a także zaangażowanie w budowanie systemu bezpieczeństwa Sił Zbrojnych RP. Dziś ta szansa stoi otworem przed każdym obywatelem polskim bez względu na wykształcenie, wykonywany zawód czy miejsce zamieszkania. Wystarczy mieć ukończone 18 lat, nie być karanym za przestępstwa umyślne, wyróżniać się sprawnością psychofizyczną i nie wykonywać innego rodzaju służby wojskowej.

Foto: Mateusz Bobula