Miasto z dotacją na halę dla „Dwunastki” – Serwis informacyjny Miasta Dębica

07 września 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Dębica znalazła się w gronie samorządów, które otrzymają dotacje z Programu Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych. Dzięki dofinansowaniu przy Szkole Podstawowej nr 12 powstanie w przyszłym roku boisko wielofunkcyjne z zadaszeniem. Do miejskie kasy na to zadanie wpłynie 2 765 532 zł.

Na tę inwestycję społeczność „Dwunastki” czeka od lat. W ramach zadania ma powstać boisko wielofunkcyjne o wymiarach pola gry 20m x 40m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji. Dodatkowo planowana jest budowa łącznika pomiędzy szkołą a halą.

– Były duże oczekiwania społeczności tamtej części Dębicy w tym temacie i bardzo się cieszę, że ostatnia szkoła bez sali gimnastycznej zyska obiekt sportowy. Dziękuję pracownikom Urzędu Miejskiego za przygotowanie wniosku oraz osobom, które wspierały miasto w pozyskaniu tego grantu – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

Koszt całego zadania szacowany jest na około 4 mln złotych. Dofinansowanie wynosi blisko 2,8 mln złotych. Inwestycja będzie realizowana w 2024 roku.

Źródło: https://debica.pl/miasto-z-dotacja-na-hale-dla-dwunastki/