Masowe otrucia czworonogów! Uwaga na psiaki!

reklama

Drodzy mieszkańcy, uważajcie na swoje pupile! Niestety coraz częściej słyszy się o regularnym podtruwaniu psów. Aktualnie trwa dyskusja na temat osiedla Pana Tadeusza, gdzie ktoś rozrzuca jedzenie z trucizną. Niestety, kilka czworonogów już ucierpiało.

Do naszej redakcji zwrócili się także mieszkańcy Podgrodzia i Latoszyna z prośbą o pomoc. Tam również komuś z sąsiedztwa przeszkadzają psy. Sprawa jest jednak bardziej poważna. Trzy zaginęły, dwa nie żyją. Małe kundelki, które bawiły się w ogrodzie zniknęły. Większe psy (owczarki) zachorowały. Weterynarz stwierdził obecność trutki na ślimaki sugerując otrucie. Niestety nie dało się ich uratować. Właściciele cierpią po stracie przyjaciół. Wszyscy z okolicy boją się o swoje czworonogi.

Czyn, jakiego dopuścili się nieznani sprawcy (nazwijmy ich wrogami czworonogów) to naruszenie Art. 35. Ustawy o ochronie zwierząt. Za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.