Marzena Socha nowym dyrektorem dębickiego MOPSU-u

To już oficjalne. Marzena Socha została nowym dyrektorem dębickiego MOPSU-u. Taką decyzję ogłosił dziś burmistrz Mariusz Szewczyk podczas spotkania z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Dotychczas pełniła funkcję wicedyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przejęła obowiązki szefa po odejściu na emeryturę Małgorzaty Kędzior.

„Pracownicy socjalni stanowią wyjątkową grupę zawodową. Wykazują się bowiem nie tylko szeroką wiedzą z dziedzin prawa, psychologii czy socjologii, ale także posiadają w sobie wielkie pokłady empatii. Do zadań pracowników socjalnych należy m.in. motywowanie podopiecznych MOPS-u do samodzielnego działania. W dębickim ośrodku pracuje blisko 120 osób, w tym 24 pracowników socjalnych, którzy każdego dnia niosą pomoc potrzebującym.

Za ich niełatwą pracę dziękował burmistrz Mariusz Szewczyk oraz jego zastępca Maciej Małozięć. – Składamy podziękowania za oddaną służbę na rzecz społeczności Miasta Dębicy oraz niestrudzoną realizację misji pomocy ubogim i potrzebującym – mówił zastępca burmistrza do zgromadzonych pracowników. Burmistrz Mariusz Szewczyk poinformował, że nową dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zostanie Marzena Socha, dotychczasowa wicedyrektor. Wiadomość ta została przyjęta z entuzjazmem przez pracowników ośrodka” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

Małgorzata Kędzior, szefowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przeszła na zasłużoną emeryturę po 44 latach pracy zawodowej, w tym 14 na stanowisku dyrektora. Nowa dyrektor, Marzena Socha pracowała w dębickim MOPS-ie na stanowisku zastępcy dyrektora od 2009 roku.