9 litrów krwi oddano podczas czwartej w tym roku Akcji poboru krwi Klubu HDK im. Księżej Heleny Jabłonowskiej

9 litrów krwi! Tyle udało się zebrać podczas ostatniej Akcji zbiórki. Do podzielenia się bezcennym darem jak zawsze zaprosił Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej działający przy LERG S.A. w Pustkowie Osiedlu. Była to już czwarta zbiórka w tym roku.

Do akcji zgłosiło się 24 osoby. Ostatecznie banki krwi wzbogaciło 20 osób. Wszystkimi zajęła się ekipa medyczna z RCKiK w Rzeszowie. Jak zawsze nie brakowało również nowicjuszy! Do zaszczytnego grona honorowych dawców krwi dołączyli Jakbub Cenarski i Dominik Kulas, którzy po raz pierwszy zdecydowali się podzielić cząstką siebie.

Klub HDK im Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Pustkowie Osiedlu infomuje, że: „Członkami Klubu obecnie są krwiodawcy m.in. z firm: LERG S.A., KRONOSPAN HPL, Aksil Spółka z o.o., Firma Budowlana TARBUD, Gminny Zakład Gospodarowania Odpadami w Paszczynie oraz z innych firm. Do Klubu należą również osoby bezrobotne, emeryci i renciści z gminy Dębica, a nawet spoza naszej gminy.

W trakcie obecnej działalności:

  • organizujemy minimum 2 w roku akcje poboru krwi na terenie firmy LERG S.A.,
  • od dwóch lat dzięki bezpłatnemu udostępnieniu autobusu z Gminy Dębica organizujemy wyjazdową akcję do Dziecięcego Specjalistycznego Szpitala w Prokocimiu;
  • Przynajmniej raz do roku organizujemy spotkanie integracyjne Członków Klubu z zabawą taneczną, na którym uroczyście są odznaczani Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi.
  • Organizujemy akcje promocyjne podczas pikników ekologicznych”.

Klub serdecznie zaprasza do przyłączenia się w szeregi i honorowego oddawania krwi!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Trzecia zbiórka krwi w LERG-u