Magia Świąt ogarnęła Gminę Żyraków

Magia Świąt ogarnęła Gminę Żyraków. W przygotowanie Przeglądu Tradycji Bożonarodzeniowych pod nazwą „Idą Święta” zaangażowała się cała lokalna społeczność. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń zaimponowały suto zastawionymi i pięknie przystrojonymi wigilijnymi stołami, na których znalazły się tradycyjne i nowoczesne potrawy. Szkoły, biblioteki, stowarzyszenia oraz osoby prywatne zaprezentowały natomiast arcydzieła rękodzielnictwa. To tylko część atrakcji.

Nie mogło zabraknąć również świątecznych konkursów. Dzieci i młodzież wraz z rodzinami stworzyły szopki, stroiki, ozdoby choinkowe oraz kartki bożonarodzeniowe i noworoczne. Pocztówki oceniało jury.

Na wydarzenie zaprosili: Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Sołectwo Straszęcin, Zespół Szkół w Straszęcinie oraz Stowarzyszenie „Mój Straszęcin”. W wyjątkowy świąteczny a zarazem muzyczny nastrój wprowadził wszystkich ponad 80-cio osobowy chór działający pod opieką Grzegorza Steca. Wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki.