LKS Paszczyna może już grać w nocy

Na boisku Ludowego Klubu Sportowego „Paszczyniak” w Paszczynie 15 marca 2023 r. miało miejsce uruchomienie oświetlenia stadionu. Powstanie oświetlenia jest wynikiem wieloletnich inwestycji w obiekty sportowe na terenie Gminy Dębica. Jest to wielkie udogodnienie dla sportowców, którzy niejednokrotnie muszą pogodzić pracę, rodzinę i sport. Teraz członkowie LKS Paszczyniak Paszczyna będą mogli pogodzić wszystkie sprawy prywatne i grać na stadionie w godzinach wieczornych przy sztucznym oświetleniu. Inwestycja została zrealizowana dzięki współpracy Gminy Dębica z zarządem Ludowego Klubu Sportowego w Paszczynie przy szczególnym zaangażowaniu i koordynacji działań Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztofa Lipczyńskiego.

Jest to już kolejne sztuczne oświetlenie boiska sportowego na terenie Gminy Dębica. Zadanie podzielone było na dwa etapy. W pierwszym wykonano 4 lampy które oświetlały połowę boiska, a teraz -  w drugim etapie zamontowano kolejne cztery.

 W następnej kolejności zaplanowano zamontowanie oświetlenia stadionu w Zawadzie, które przewidziane jest na 2024 r. Opóźnienie w Zawadzie wynika wyłącznie ze względu na fakt, że w pierwszej kolejności Zawada potrzebuje szatni dla zawodników i budynku gospodarczego. Inwestycja ta ma być sfinalizowana w obecnym roku.

Podczas wczorajszego spotkania Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz podziękował wszystkim członkom LKS Paszczyniak Paszczyna za  zaangażowanie i wkład pracy w rozwój klubu. Wójt podziękował również obecnym na spotkaniu byłym zarządom, zawodnikom jak również działaczom za ciągłe dążenie do poprawy warunków  obecnych sportowców.  

Życzymy sportowcom wszystkiego najlepszego, samych sukcesów i awansów sportowych. Mamy nadzieję, że realizowane inwestycje będą korzystnie wpływać na wasze treningi i rozgrywki.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/lks-paszczyna-moze-juz-grac-w-nocy-3155.html