Księża z Brzeźnicy na kwarantannie. Msze odwołane

reklama

Na stronie internetowej Parafii pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Brzeźnicy ks. proboszcz Mariusz Maziarka poinformował, że wraz z ks. Kazimierzem został objęty kwarantanną. „Kwarantanną nie jest objęty nasz kościół parafialny i mogą w nim być odprawiane Msze święte przez innych kapłanów. Postanowiliśmy jednak, że przez najbliższe trzy dni nie będą odprawiane Msze święte w naszym kościele. Wszystkie zamówione intencje odprawiane będą na plebanii.” – napisał.

„Informacja w sprawie kwarantanny księży

W niedzielę 9 sierpnia w mojej rodzinnej parafii Przeczyca odbyło się pożegnanie odchodzącego po 26 latach prowadzenia parafii księdza proboszcza Marka Marcićkiewicza. Jednocześnie miało miejsce pożegnanie wikariusza księdza Rafała Żelaznego. Dziś (wtorek) okazało się, że ks. Rafał zarażony jest koronawirusem. Dlatego też wszyscy, którzy mieli kontakt z ks. Rafałem Żelaznym objęci zostali kwarantanną. Kwarantanną zostaliśmy objęci również ja oraz ks. Kazimierz jako współdomownik.

Kwarantanną nie jest objęty nasz kościół parafialny i mogą w nim być odprawiane Msze święte przez innych kapłanów. Postanowiliśmy jednak, że przez najbliższe trzy dni nie będą odprawiane Msze święte w naszym kościele. Wszystkie zamówione intencje odprawiane będą na plebanii. Msze święte w kościele będą odprawiane dopiero w sobotę w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i w niedzielę.

Możliwe, że w obydwa dni świąteczne będzie musiał być zmieniony porządek Mszy świętych. Wszelkie informacje dotyczące porządku Mszy świętych będą podawane na bieżąco.

Do czasu zakończenia kwarantanny nieczynna będzie kancelaria parafialna. W sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny i wówczas udzielę informacji, z kim należy się skontaktować.

Trwając na wspólnej modlitwie

proboszcz Mariusz Maziarka”

źródło: http://brzeznica.parafia.info.pl/