Korpus Wsparcia Seniorów w Gminie Dębica. Moduł I

Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica realizuje  Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej ‘Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 Moduł I, w którego wykonanie zaangażowani są pracownicy CUS a zarazem wolontariusze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” oraz Moduł II, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa i  możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

W ramach Modułu I każdy senior może liczyć na wsparcie m.in. w umówieniu wizyt lekarskich, dowiezieniu seniora na wizytę lekarską, pomoc w załatwieniu prac urzędowych, pomoc w dostarczeniu produktów żywnościowych oraz wsparcie w formie okolicznościowych paczek z artykułami żywnościowymi i higienicznymi.

W życiu każdego z nas musi znaleźć się miejsce na dobre uczynki, które w mniejszym bądź większym stopniu zmienią świat na lepsze, a już na pewno sprawią, że poczujemy się lepiej.
19 maja obchodziliśmy dzień dobrych uczynków, czyli święto społecznych, bezinteresownych działań. Ten właśnie dzień stał się dla nas inspiracją i  idealną okazją do wywołania uśmiechu na twarzach seniorów  i dostarczeniu im z tej okazji paczek okolicznościowych.

Był to prawdziwy dzień dobrych uczynków, zaskoczenia, życzliwości i szczerych wyrazów wdzięczności integrujących wszystkich, dla który gest pomocy staje się symbolem trwałych więzi społecznych. Jak się okazało w taki niestandardowy sposób, również można być blisko osób potrzebujących, udzielając symbolicznej formy wsparcia.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/korpus-wsparcia-seniorow-w-gminie-debica-modul-i-2721.html