Koronawirus w Sanktuarium w Przeczycy, samorządowcy na kwarantannie

reklama

U jednego z księży w Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej  w Przeczycy stwierdzono koronawirusa. „Szanowni Państwo! Przed chwilą otrzymałem informację z Sanepidu potwierdzającą wystąpienie na terenie naszej gminy zakażenia Covid-19 w Przeczycy. W związku z powyższym w ciągu najbliższych godzin przekaże Państwu więcej informacji. Proszę śledzić mój profil.” – poinformował na Facebooku Wojciech Staniszewski Burmistrz Brzostku.

Kwarantanną zostali objęci między innymi Wojciech Staniszewski Burmistrz Brzostku, przewodniczący Rady Miejskiej w Brzostku oraz Jan Janiga, wójt Gminy Jodłowa.

„Jestem po rozmowie z pracownikiem sanepidu i informacja jest taka, że najwcześniej za tydzień będziemy mogli mieć zrobione badania na obecność COVID-19, ponieważ tyle czasu musi upłynąć, aby można było je przeprowadzić. Zarówno ja, jak i inne osoby objęte kwarantanną nie mamy żadnych dolegliwości i czujemy się dobrze” – komentuje włodarz Brzostku.

„Brałem udział w uroczystościach w Przeczycy. Decyzją sanepidu zostałem objęty 14-dniową kwarantanną wraz z całą rodziną. Nikt z pracowników urzędu nie przebywa na kwarantannie. Nie mam żadnych objawów i dolegliwości. Musimy być ostrożni i podporządkować się wszelkim zasadom, aby chronić innych przed zagrożeniem” – poinformował Jan Janiga.

Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Dębicy informuje, że Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy w dniu 16 sierpnia 2020 r. zostaje ODWOŁANA w związku z Covid-19. Decyzja odnośnie Wielkiego Odpustu Przeczyckiego w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej zostanie podjęta najprawdopodobniej jutro.