Koronawirus w Przeczyckim Sanktuarium. Burmistrz Brzostku podał nowe informacje

Wojciech Staniszewski, Burmistrz Brzostku przekazał nowe informacje w sprawie wykrycia koronawirusa u jednego z księży w Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej  w Przeczycy. Na swoim profilu FB napisał kilka słów do mieszkańców:

„Szanowni Mieszkańcy!
Niestety, dzisiejszy dzień nie był dla nas najszczęśliwszy. Wczesnym popołudniem otrzymałem wiadomość, potwierdzoną potem przez Sanepid, że wśród księży pracujących w przeczyckim Sanktuarium – których żegnaliśmy w ubiegłą niedzielę – wikariusz jest zarażony wirusem Covid-19, zaś proboszcz Marcićkiewicz objęty jest kwarantanną. Szczęśliwie obaj czują się dobrze. Niestety, na skutek kontaktu bezpośredniego z osobą zakażoną dziś od godziny 16.30. wraz w wójtem Janigą jesteśmy również objęci kwarantanną. Wszystko wskazuje na to, że jutro podobna decyzja zostanie podjęta w stosunku do pozostałych samorządowców z naszej gminy, którzy brali udział w niedzielnym pożegnaniu. Na obecną chwilę nie udało mi się dowiedzieć, jaka będzie sytuacja z przeczyckim odpustem. W sprawie tych uroczystości decyzję podejmie w najbliższym czasie tarnowska Kuria. Odwołana została przewidziana na niedzielę msza św. dla służb mundurowych. Bardzo żałujemy, ale w obecnej sytuacji organizowanie takiej uroczystości byłoby lekkomyślne i nieodpowiedzialne.
W związku z zagrożeniem koronawirusem poleciłem dzisiaj jednostkom OSP dysponującym odpowiednim sprzętem dezynfekcję Sanktuarium w Przeczycy i kaplicy w Kamienicy Dolnej. Oba miejsca kultu będą zatem niedługo dostępne dla wiernych. Proszę jednak o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących przepisów. Przypominam o myciu rąk i dezynfekcji. Proszę też pamiętać o maseczkach w pomieszczeniach zamkniętych a za przestrogę niech Państwu posłuży moja osoba. W ostatnią niedzielę zdjąłem maseczkę tylko do złożenia życzeń, a i tak jest mi to wypominane dziś cały czas, nota bene często przez osoby nagminnie chodzące bez maseczek w miejscach, gdzie one obowiązują.
O rozwoju sytuacji będę Państwa na bieżąco informował.”