Konkurs na hasło promujące powiat rozstrzygnięty

DSCF0822„Kotlina Innowacji, Pogórze Możliwości” – tak brzmi zwycięskie hasło promujące powiat dębicki. Jego autor to 18-letni Arkadiusz Szypułka. Pomysł młodego mieszkańca Pilzna okazał się najlepszy spośród 150 zgłoszonych propozycji. – Wybrane hasło spełnia kryteria ogłoszonego konkursu. Odnosi się do cech charakterystycznych powiatu, pokazuje zalety regionu i tchnie nowoczesnością – uzasadnia wybór Katarzyna Rokosz z Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

W swojej propozycji zawarłem nawiązanie do położenia powiatu oraz dążenie do rozwoju zarówno w sferze przemysłu, jak i turystyki. Mam nadzieję, że hasło spełni swoją promocyjną rolę i spodoba się mieszkańcom, a przede wszystkim zwróci uwagę osób spoza regionu – mówi pan Arkadiusz, licealista, który w tym roku przystąpi do egzaminu dojrzałości.
Wczoraj (14 marca br.) autor hasła odebrał od Starosty Powiatu Dębickiego gratulacje oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych. – Zwycięzca konkursu to młody, kreatywny człowiek z inicjatywą. Cieszę się, że możemy skorzystać z jego ciekawych pomysłów – stwierdza Starosta Andrzej Reguła.

źródło: Powiat Dębica