Dębicka Straż Pożarna podsumowała rok 2015

1516 działań ratowniczych a w tym: ponad 1 tys. miejscowych zagrożeń, prawie 400 pożarów i 70 alarmów fałszywych. Taki jest bilans działalności w 2015 roku dębickiej straży pożarnej. Komendant Powiatowy, st.bryg. Wojciech Buszek podsumował rok służby w ochronie przeciwpożarowej w powiecie dębickim podczas narady rocznej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Kwiatkowskiego.

W 2015 roku Komenda została doposażona w sprzęt ratowniczy na łączną kwotę ponad 3 mln zł. Jednostkę zasilił między innymi: quad, średni samochód ratowniczo-gaśniczy, BUS do przewozu ratowników, nośnik z przyczepą oraz kontenery: kwatermistrzowski, sanitarny i do przewozu środka pianotwórczego. Strażacy posiadają już także kamerę wziernikową. 1 października swoją działalność rozpoczęła specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza.

Ze statystyk wynika, że najbardziej pracowity w roku ubiegłym był miesiąc sierpień. Wtedy to odnotowano najwięcej interwencji (ponad 300) a także najczęściej dzwonił numer alarmowy 998, bo aż prawie 700 razy. Cały rok był równie pracowity. Średni odstęp pomiędzy połączeniami wyniósł 2 godz. i 11 min. Strażacy podejmowali działania ratownicze co 5 godz. i 47 minut. Z monitoringu pożarowego w 2015 roku napłynęło 34 zgłoszenia.