Konkurs ekologiczny Mistrz Recyklingu

Już wkrótce ruszy X edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”.

W tej jubileuszowej edycji w całej Polsce zaplanowano akcje zbiórki elektroodpadów, a zadaniem konkursowym będzie wykonanie plakatu o tym dlaczego recykling jest ważny.

Dla laureatów X edycji konkursu przygotowano ekstra nagrodę: spotkanie z ekologią. Brzmi tajemniczo, ale warto wziąć udział, by dowiedzieć się więcej.

Zadania konkursowe X edycji konkursu dotyczą zarówno elektroodpadów jak i  odpadów opakowaniowych czyli tych, których mamy w domach najwięcej i z których najwięcej można odzyskać podczas ich recyklingu. W konkursie mogą wziąć udział Ekozespoły uczniów w dwóch grupach wiekowych: w klasach 1-4 i 5-8 , co najmniej 2-osobowe. Uczniowie będą mieli za zadanie opracować kampanię informacyjną zachęcającą do recyklingu. Trzeba będzie zaprojektować co najmniej dwa plakaty na temat recyklingu i zorganizować ich wystawę w szkole, w taki sposób, aby inni mogli je zobaczyć. Jury oceni, które plakaty są najlepsze oraz nagrodzi zwycięzców wycieczką szkolną o tematyce ochrony środowiska. Jubileuszowo, szkoła, która otrzyma najwyższą punktację Jury otrzyma bonus w formie spotkania z ekologiem.

Więcej szczegółów oraz karta zgłoszeń dostępne na stronie https://chlorofil.com.pl/x-edycja-konkursu-mistrz-recyklingu-i-przyjaciele/.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/konkurs-ekologiczny-mistrz-recyklingu-3715.html