Spotkanie w Zakładzie Karnym – Serwis informacyjny Miasta Dębica

02 listopada 2023

Ikonka głośnikaPrzeczytaj

Loading…

Osoby osadzone w dębickim Zakładzie Karnym spotkały się we wtorek, 24 października, z wiceburmistrzem Dębicy, prezesem Światowego Związku Żołnierzy AK Środowiska 5. PSK AK Maciejem Małozięciem. Wydarzenie było formą działań resocjalizacyjnych prowadzonych przez dębicką jednostkę penitencjarną.

Spotkanie w Zakładzie Karnym

Spotkanie w Zakładzie Karnym

Spotkanie w Zakładzie Karnym

Spotkanie w Zakładzie Karnym

Spotkanie w Zakładzie Karnym

Spotkanie w Zakładzie Karnym

Podczas spotkania osadzeni mieli okazję wysłuchać wykładu na temat walki żołnierzy Polski Podziemnej o wolną i niepodległą Polskę. Zastępca burmistrza w swojej prelekcji opowiedział także o historii ,,Żołnierzy Wyklętych” oraz procesie sądowym IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Był to kolejny z cyklu wykładów realizowanych w ramach działań resocjalizacyjnych w dębickim Zakładzie Karnym.

Przed spotkaniem dyrektor Zakładu Karnego płk Krzysztof Maźnicki wręczył podziękowanie oraz pamiątkowy medal dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej za pomoc i współorganizację obchodów nadania sztandaru dla Zakładu Karnego w Dębicy. Uroczystość z tej okazji odbyła się w 6 lipca br. i była połączona z upamiętnieniem zamordowania trzech żołnierzy NSZ na rynku w Dębicy w lipcu 1946 roku.

Źródło: https://debica.pl/spotkanie-w-zakladzie-karnym/