Koncert Noworoczny Dębiczanie Dębicy po raz kolejny 12 stycznia 2018 roku

Szkoła muzyczna

Koncert Noworoczny ponownie odbędzie się 12 stycznia 2018 r. o godz. 17:00 w Sali widowiskowej Domu Kultury i Kina „KOSMOS” (ul. Lisa 3). W programie usłyszeć będzie można najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Tradycją dla miłośników muzyki stały się coroczne występy młodych adeptów sztuki podczas Koncertu Noworocznego. To już wieloletnia tradycja, że w pierwszych dniach Nowego Roku Orkiestra Symfoniczna, Dziecięca Orkiestra Smyczkowa, Orkiestra Instrumentów Dętych, chóry ZPSM oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy a także soliści prezentują swój dorobek artystyczny. Koncert Noworoczny złożony będzie z dwóch części.

W pierwszej części gdzie repertuar ściśle związany jest z tradycjami obchodzenia świąt Bożego Narodzenia będzie można usłyszeć i wspólnie wraz z dziećmi i młodzieżą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy zaśpiewać najpopularniejsze kolędy i pastorałki.  W części tej wystąpią:

– Dziecięca Orkiestra Smyczkowa w skład której wchodzą uczniowie ZPSM w Dębicy, dyrygentem jest mgr Marta Fortuna nauczyciel ZPSM w Dębicy

– Orkiestra Instrumentów Dętych w skład której wchodzą uczniowie ZPSM. Dyrygentem jest mgr Andrzej Korus nauczyciel ZPSM

– Chór ZPSM w Dębicy w skład którego wchodzą uczniowie ZPSM w Dębicy; dyrygentem jest mgr Alicja Stasiowska – Piwowar nauczyciel ZPSM w Dębicy

Chór wykona kolędy i pastorałki wraz z Chórem NSM II st. w Dębicy, który przygotowała mgr Ewa Markiewicz. Pani E. Markiewicz także jest nauczycielem ZPSM w Dębicy.

W drugiej części występu, która wprowadzi nas w nastrój karnawałowy  usłyszeć będzie można utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją mgr Ewy Trojan oraz mgr Stanisława Świerka. Członkowie orkiestry to absolwenci Akademii Muzycznych – nauczyciele, pozostali to uczniowie oraz absolwenci Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy. W części tej wraz z Orkiestrą Symfoniczną wystąpią zaproszeni soliści – Aleksandra Warżała, Kamil Pękala (baryton) oraz Karolina Tomasik (solo na altówce). Tradycyjnie Koncert poprowadzi mgr Renata Żabicka (nauczyciel ZPSM w Dębicy).

Źródło: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy

źródło: UM Dębica