Kolejne „Ferie z WOT” w lutym

16 grudnia 2021

Ikonka głośnika

Loading…

Wojska Obrony Terytorialnej po raz czwarty organizują na Podkarpaciu wojskowe przeszkolenie podstawowe tzw. „szesnastkę”, w czasie przerwy zimowej w szkołach. Program „Ferie z WOT” skierowany jest głównie do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów oraz nauczycieli. Jest to także propozycja dla rodziców, których dzieci w tym czasie spędzają czas poza domem np. na obozach zimowych.

Szkolenie na Podkarpaciu w ramach projektu „Ferie z WOT” rozpocznie się 12 lutego przyszłego roku a zakończy 27 lutego uroczystą przysięgą wojskową.

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe organizowane w czasie ferii, to dopiero początek drogi dla ochotnika. Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata.

Jak można przeczytać na stronie „Terytorialsów”, służba w WOT cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ludzi młodych, co trzeci żołnierz ma mniej niż 25 lat. Projekt „Ferie z WOT” wychodzi naprzeciw wszystkim uczniom
i nauczycielom, którzy chcą międzysemestralną przerwę w nauce wykorzystać na szkolenie i rozpoczęcie służby wojskowej w WOT.

Więcej informacji o „Feriach z WOT” oraz rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej można znaleźć TUTAJ.

Źródło: https://debica.pl/kolejne-ferie-z-wot-w-lutym/