Kolędowali w Nagawczynie

20 stycznia 2022r odbyło się wspólne spotkanie Noworoczne, w którym udział wzięli członkowie Klubu Seniora w Nagawczynie, Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich, Druhowie OSP Nagawczyna oraz Sołtys, Radnej Rady Gminy Dębica Agaty Wiater. Swoją obecnością zaszczycili również Księża z Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. Dobrego Pasterza w Nagawczynie Proboszcz Ks. Mieczysław Jakóbczyk oraz Ks. Paweł Nowak.

Wspólne życzenia oraz kolędowanie, to już tradycja, która na stałe wpisała się w harmonogram przedsięwzięć i imprez realizowanych na terenie Sołectwa Nagawczyna.

W obecnych czasach związanych z sytuacją pandemiczną, poczuciem osamotnienia i izolacji brakuje nam relacji międzyludzkich. Problem ten często dotyka osoby starsze, samotne. Dlatego w sposób szczególny organizatorzy spotkania zadbali o rodzinną, życzliwą atmosferę i smaczny poczęstunek.

Natomiast o wsparcie duchowe i oprawę artystyczną – wspólne kolędowanie zadbał Ks. Proboszcz, który na tę okoliczność przygotował śpiewniki z tradycyjnymi polskimi kolędami dla wszystkich uczestników spotkania.

Celem przedsięwzięcia była integracja, wzajemne wsparcie i współdziałanie wszystkich aktywnych grup społecznych działających na terenie Sołectwa Nagawczyna. Mamy nadzieję, że dzięki staraniom organizatorów został on osiągnięty.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/koledowali-w-nagawczynie-2518.html