Kluczyki przekazane – OSP Kozłów ma nowy wóz strażacki!

To było podwójne święto w Kozłowie! Nie tylko okrągły jubileusz, ale także powitanie nowego wozu. Ochotnicza Straż Pożarna w Kozłowie jest już w posiadaniu lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Pojazd poświęcono, a kluczyki oficjalnie przekazano prezesowi oraz naczelnikowi jednostki.

OSP Kozłów powstała sześćdziesiąt lat temu. O kolejne lata pełne udanych akcji modlono się podczas mszy z okazji urodzin jednostki w kościele pw. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pustyni.

Nowy wóz zakupiono dzięki środkom zabezpieczonym przez Gminę Dębica oraz rządowemu dofinansowaniu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczyło na ten cel 200 tysięcy złotych. Gmina dołożyła ponad 300 tysięcy złotych.

Uroczystość była także okazją do zaprezentowania nowej dziecięcej drużyny pożarniczej. Młodzi druhowie i druhny są już gotowi i pełni zapału do działania.

W Domu Strażaka w Kozłowie złożono podziękowania osobom zaangażowanym w pozyskiwanie środków na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Wyjątkowe święto strażaków zwieńczył pokaz fajerwerków.