Kabaretowy Turniej Sołectw w Słotowej wygrali debiutanci

Nie zabrakło dobrej zabawy na Festynie i Gminnym Turnieju Sołectw w Słotowej. Uczestnicy wzięli udział w konkurencjach, o wiele mówiących nazwach – „Rzut gumiakiem”, „Pij mleko będziesz wielki”, „Tor przeszkód w gumofilcach” oraz „Moja wieś w krzywym zwierciadle”. W tym ostatnim zadaniu występujący musieli przedstawić swoją miejscowość na wesoło. Forma była dowolna. Zawodnicy komisję oceniającą starali się zachwycić specjalnie na tę okazję przygotowanymi piosenkami, wierszykami i innymi rymowankami.

W turnieju mogły wystąpić trzyosobowe drużyny z Gminy Pilzno. Dodatkowe punktu doliczano za przygotowanie stoiska promującego dane sołectwo oraz udział sołtysa.

Turniej Sołectw nie był jedynym punktem całodniowego festynu w Słotowej. W bogatym programie znalazły się również – występy przedszkolaków i uczniów ze szkoły podstawowej oraz kabareciarzy-amatorów tworzących grupę „Wywiad”. Jak to przy takich okazjach bywa przygotowano również atrakcje dla dzieci. Dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i słodkie smakołyki sprawiły, że najmłodsi nie mogli narzekać na nudę.

Turniej Sołectw w Słotowej odbył się już po raz trzeci. W tegorocznej imprezie zwyciężył Dobrków. Sukces zawodników tej drużyny jest tym większy, że był to ich pierwszy start na gminnej imprezie. Na zakończenie zawodów dla wszystkich, zwycięzców i przegranych, zagrała kapela „Zalasowianie” oraz zespół „ESTRADO”.