Jak pomagać misjonarzom – Świadectwo misyjne w dębickim I Liceum

reklama

Misje to nasz styl życia – tak mówią o sobie członkowie działającego w diecezji tarnowskiej Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom. Młodzież już od ponad 10 lat na różne sposoby wspiera działania ewangelizacyjne oraz wyjeżdża do krajów, gdzie posługę pełnią misjonarze. Gabriela Pyzia miesiąc spędziła w Kamerunie w szkole dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych. Swoim doświadczeniem z pobytu na Czarnym Lądzie podzieliła się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Zasadniczym celem Stowarzyszenia jest angażowanie młodych ludzi w misyjną działalność Kościoła oraz prowadzenie dzieł charytatywnych na rzecz ubogich i potrzebujących we współczesnym świecie.

Dla licealistów spotkanie oraz świadectwo przedstawione przez rówieśniczki było niezwykłą okazją dostrzeżenia czym w praktyce jest „wstanie z kanapy” o którym mówił papież Franciszek.

W obecnym roku szkolnym członkowie Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom poza animacją misyjną w szkołach włączyli się także w pomoc dla ks. Kazimierza Skórskiego działającego w Brazylii. Młodzi zbierają fundusze na rzecz świetlicy parafialnej dla ubogich dzieci i młodzieży.