III Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego

reklama
03 02Przedstawicielki blisko 30 kół uczestniczyły w III Powiatowym Przeglądzie Kronik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego 2017. – Skrót „KGW” jest rozpoznawalny niczym najlepsza marka. Nie ulega wątpliwości, że wypracowane przez koła wartości stanowią absolutne dobro w naszej kulturze narodowej. Przepełnione historią i folklorem karty Waszych kronik dokumentują bezcenne dziedzictwo– mówił Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego, otwierając wczorajsze wydarzenie (28 lutego br.).
 
Podczas przeglądupanie prezentowały dorobek ostatniego roku swojej działalności. Zebrani wysłuchali również wykładu dr Marzeny Baum-Gruszowskiej,kustosza Muzeum Regionalnego w Pilźnie, która przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą udziału KGW w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu.

 
– Tyle wydarzeń jest w historii kół, które łączą pokolenia. Tyle radości i wzruszeń, ale również trosk i trudów. Te chwile są bezcenne dla kształtowania naszej tożsamości i poczucia wspólnoty – zwracał się do zebranych Starosta Powiatu Dębickiego, wręczając przedstawicielkom KGW dyplomy i upominki.
 
W spotkaniuuczestniczyli m.in. samorządowcy i radniziemi dębickiej, dyrektorzy gminnych centrów kultury oraz Mieczysław Bochenek, Prezes Wojewódzkiego Związku Kółek Rolników i Organizacji Rolniczych w Rzeszowie. O radosną atmosferę przeglądu zadbała Kapela „Jodłowianie”, która w ubiegłym roku reprezentowała Podkarpacie na dożynkach prezydenckich w Spale.
 
ZOBACZ ZDJĘCIA

źródło: Powiat Dębica