Jacek Sroka w dębickiej Galerii Sztuki i kinie Kosmos

reklama

Prace polskiego malarza, grafika i rysownika Jacka Sroki można podziwiać w dębickiej Galerii Sztuki przy Akademickiej. Wypełnione metaforą i groteską obrazy pełne są odwołań do prozy codziennego życia. Wiele w nich elementów współczesnego ekspresjonizmu. Każda z prac to osobna i wyjątkowa historia ukazująca rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Jak zauważa kierownik Ryszard Kucab wobec twórczości Sroki nie sposób przejść obojętnie.

Wystawa pod tytułem „Obrazy, grafiki, rysunki” dla zwiedzających dostępna będzie do 10 czerwca. Trzy dni wcześniej, 7 czerwca o godz. 18.00 w dębickim Kinie „Kosmos” odbędzie się natomiast pokaz filmu dokumentalnego „Dziennik Obserwatora” ukazującego 12 dni z życia Piotra Sroki.

Film przybliżający życie i twórczość Piotra Sroki został zrealizowany w koprodukcji polsko-chilijskiej. Producentem jest Jarosław Migoń odpowiedzialny także za scenariusz i reżyserię. Wstęp zarówno na pokaz w kinie, jak i na wystawę jest bezpłatny! Zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie ze sztuką na naprawdę wysokim poziomie!