Zobacz jak wygląda przyszłość Dębicy oczami studentów!

Ponad 65 prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej można zobaczyć w dębickiej Galerii Sztuki. Młodzi architekci wzięli udział w konkursie na wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania Dębicy. Zadaniem uczestników było stworzenie nowej wizji przestrzennego wykorzystania ulic – Kraszewskiego, Ogrodowej oraz Jana III Sobieskiego. Katarzyna Orzechowska wygrała w kategorii Centrum Rekreacji i Sportu.

W gronie oceniających prace obok prof. Piotra Gajewskiego z Politechniki Krakowskiej, był m.in. kierownik dębickiej Galerii Sztuki Ryszard Kucab.

Wszystkie prace zaprezentowane przez studentów można oglądać do 15 lipca w Galerii Sztuki przy ul. Akademickiej. Wystawa wpisała się w pierwsze półrocze współpracy Miasta Dębicy z Zakładem Architektury Użyteczności Publicznej Politechniki Krakowskiej. Trzeba mieć nadzieję, że już niedługo ta współpraca nie tylko na papierze, ale również w rzeczywistości przyniesie wymierne efekty. Projekty w zgodnej opinii wszystkich oglądających wyglądają pięknie. Teraz więc czas na ich realizację.