Kasa na lokalne działania rozdana

Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu dębickiego po raz kolejny mogły pozyskać do 6 tys. złotych na swoje pomysły. Dotacje przyznawane były w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnymi Partnerami. Można było zgłosić projekty trwające od 3 do 6 miesięcy, które będą zrealizowane jeszcze w tym roku. Łączna pula jaka została przekazana do podziału wyniosła 55 tys. zł.

Program Działaj Lokalnie realizowany jest w powiecie dębickim od 2010 roku. Od tego czasu wsparcie otrzymało już ponad 115 inicjatyw, a wartość dofinansowania wyniosła blisko 500 tys. zł.

Stowarzyszenia i grupy nieformalne z otrzymanego grantu mogą sfinansować tylko koszty bezpośrednio związane z realizowanym przedsięwzięciem m.in. wynajem sal, sprzętu, nagłośnienia, transportu, wynagrodzenia specjalistów oraz zakup elementów wyposażenia. Środki otrzymały projekty, które nie są kopią ubiegłorocznych oraz wcześniej finansowanych działań. W związku ze stuleciem odzyskania Niepodległości przez Polskę, w tym roku wsparcie uzyskały także projekty dotyczące tej tematyki.