Istnieją już 110 lat i z tej okazji edukują innych

W tym roku jednostka OSP w Nagoszynie obchodzi jubileusz  110-lecia swojego istnienia.
W związku z tym wśród druhów powstał pomysł, aby zrealizować projekt, który będzie miał na celu odnowienie i przybliżenie historii jednostki wszystkim mieszkańcom.

W ramach programu „Działaj Lokalnie” edycja 2022 strażacy otrzymali dofinansowanie
w wysokości  3540 zł na przeprowadzenie  projektu „Straż – historia, która łączy pokolenia!” trwającego od początku lipca. Poprzez jego realizację strażacy z Nagoszyna starają się zapoznawać lokalną społeczność, dzieci i młodzież z działalnością, zadaniami oraz historią swojej jednostki.

– W ramach trwającego projektu przeprowadzamy  spotkania szkoleniowe m.in. z musztry oraz ceremoniału strażackiego, bezpiecznego poruszania się na drodze, akcji informacyjnej „nie dla czadu”, przypominamy zasady udzielania pierwszej pomocy. Chcemy także wydać najnowszą kronikę
z historią naszej jednostki. W najbliższych tygodniach zorganizowane zostaną spotkania ze starszymi druhami, którzy opowiedzą najmłodszym uczestnikom projektu a także wszystkim zainteresowanym o swojej działalności w naszej jednostce OSP – informuje Prezes OSP Kamil Wolski.

Jednostka zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w projekcie. Jeśli ktoś posiada materiały historyczne, stare fotografie, artykuły z gazet związane z jednostką OSP w Nagoszynie a chciałby je udostępnić proszony jest o kontakt z Prezesem OSP, wysyłkę materiałów na adres Nagoszyn 21A, 39-203 Nagoszyn lub adres e-mail: ospnagoszyn@gmail.com

Wszystkie zebrane materiały pomogą stworzyć najnowszą broszurę z historią jednostki OSP Nagoszyn.