II edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego: ,,W mojej głowie, w mojej wyobraźni…- H.Ch. Andersen.”

Publiczne Przedszkole w Zawadzie w roku szkolnym 2020/2021 zorganizowało I edycję  Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego  „W mojej głowie w mojej wyobraźni…”.  Celem nadrzędnym konkursu jest zainspirowanie oddziałów przedszkolnych do czytania i ilustrowania twórczości różnych pisarzy literatury dziecięcej oraz pozytywne motywowanie dzieci przedszkolnych do uczestnictwa w konkursach i rozwijania swoich umiejętności plastycznych. Organizowanie wystaw pokonkursowych oraz uroczystości wręczania nagród przedszkolakom mają stworzyć okazję do integracji środowiska przedszkolnego oraz wymiany doświadczeń edukacyjnych.

 I edycja konkursu miała na celu zainteresowanie twórczością Juliana Tuwima. Spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a relacja  przebiegu konkursu znajduje się na stronie internetowej Zespołu Szkół w zawadzie.

W  roku szkolnym 2021/2022  zorganizowano  II edycję konkursu ,,W mojej głowie w mojej wyobraźni….”  Tegoroczny konkurs poświęcono twórczości Hansa Chrystiana Andersena. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedszkoli w Gminie Dębica, jak również wpłynęły prace dzieci z przedszkoli miasta Dębica. Prace konkursowe przygotowano w różnorodnych technikach i  ilustrowały wiele baśni  Hansa Chrystiana Andersena.

   Dnia 01.02.2022roku  w Publicznym Przedszkolu w Zawadzie odbyło się rozstrzygnięcie II edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu „W mojej głowie, w mojej wyobraźni – H. Ch. Andersen”.  Wszystkie prace były starannie wykonane oraz zgodne z tematem przewodnim konkursu. Przyznano nagrody  w dwóch  kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne  w wieku 3-4 lat oraz dzieci w wieku 5-6 lat. Zarówno zwycięzcy konkursu  jak  i każdy uczestnik konkursu  otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Bardzo serdecznie dziękujemy za  liczne zaangażowanie. Na terenie Publicznego Przedszkola w zawadzie zorganizowano wystawę pokonkursową, na którą serdecznie zapraszamy. Obszerne informacje na temat konkursu zamieszczone zostały na stronie internetowej Zespołu Szkół w Zawadzie. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej – III  edycji  naszego konkursu za rok.

 

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/ii-edycja-miedzyprzedszkolnego-konkursu-plastycznego—-w-mojej-glowie–w-mojej-wyobrazni–hch-andersen-2559.html