Gra miejska „Zawalczmy o patriotyzm” – Serwis informacyjny Miasta Dębica

24 października 2023

Ikonka głośnikaPrzeczytaj

Loading…

Uczniowie szkół podstawowych z powiatu dębickiego już w środę (25 października) zmierzą się z grą miejską przygotowaną przez Muzeum Regionalne w Dębicy. Czekać na nich będą m.in. zadania patrolowe i konspiracyjne. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Dziedzictwo Irredenty” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Gra miejska rozpocznie się o godz. 10:00 na dębickim Rynku. Przedsięwzięcie edukacyjne zaplanowane jest z myślą o młodzieży w wieku szkoły podstawowej z terenu Dębicy i sąsiednich gmin. Ma także edukować poprzez działanie zaangażowaną grupę wolontariuszy ze szkół średnich oraz młodzież z Placówki Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” z Dębicy, a także integrować wokół historii lokalnej środowiska: Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego i Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”.

Patrole 10 i 15-osobowe będą miały dotrzeć do punktów i odnaleźć wiadomości. Punkty rozlokowane będą w miejscach związanych z ważnymi postaciami dębickiej historii, które szczególnie zapisały się w walce o niepodległość w okresie I i II wojny światowej. Na młodzież czekać będą także zadania patrolowe i konspiracyjne.

Gra miejska jest kulminacją działań edukacyjnych realizowanych w oparciu o wystawę Dębica Walcząca 1939 – 1951, w całym cyklu wydarzeń ujętych w ramach projektu „Dziedzictwo Irredenty”. Zadanie jest dofinansowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Wkład własny został zabezpieczony z budżetu Miasta Dębica.

Źródło: https://debica.pl/gra-miejska-zawalczmy-o-patriotyzm/