GOSiR na mapie defibrylatorów AED

Miło nam poinformować, że Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica dołączył do kampanii tworzenia polskiej mapy defibrylatorów AED, która jest tworzona przez Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska. Obecnie zbierane są dane na temat lokalizacji defibrlatorów, tak by jak najwięcej informacji o urządzeniach AED znajdowało się w ogólnych i łatwo dostępnych zasobach, co umożliwi ich udostępnienie do jak największej ilości podmiotów.

Obecnie na bieżąco aktualizowany stan urządzeń dodanych do bazy danych, które można na bieżąco śledzić na specjalnie w tym celu dedykowanej stronie znajdującej się pod adresem: https://aed.openstreetmap.org.pl

Nasze urządzenie znajduje się wewnątrz budynku Kompleksu Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu w korytarzu na filarze przy kasie. Defibrylator jest przenośny i w każdej chwili może zostać przewieziony w inne miejsce.

W przypadku potrzeby użycia defibrylatora prosimy o kontakt telefoniczny.

Ogólny – 14 681 85 49 lub dział techniczny – 600 791 123

Defibrylator jest dostępny bez ograniczeń w każdy dzień tygodnia.

Poniedziałek – Piątek : 7:00 – 21:00,

Sobota, Niedziela i dni świąteczne 12:00 – 21:00,

(w pozostałych godzinach należy dzwonić pod numer działu technicznego)

Defibrylator ma służyć nie tylko klientom Kompleksu Basenów „NEMO”, ale też wszystkim osobom w okolicy, które będą wymagały podjęcia natychmiastowej akcji ratowania życia.

Mamy nadzieję, że taka sytuacja nigdy się nie zdarzy i użycie defibrylatora okaże się nie potrzebne, jednak życie ludzkie jest bezcenne, stąd nasza troska, by zapewnić wszystkim osobom jak najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Defibrylator AED jest urządzeniem umożliwiającym wykonanie wstrząsu elektrycznego u poszkodowanego z zatrzymaniem krążenia, przez osobę przeszkoloną z podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy z zastosowaniem AED.

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/gosir-na-mapie-defibrylatorow-aed-2544.html