[adrotate group="5"]
Strona główna Region Gmina Dębica Gmina Dębica przystępuje do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP

Gmina Dębica przystępuje do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP

[adrotate group="5"]

Gmina Dębica przystępuje do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. Taką jednogłośną decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji. Jest to w pełni uzasadnione w związku z nieustającymi zabiegami o reaktywację uzdrowiska w Latoszynie. Wszakże jednym z głównych celów stowarzyszenia jest udzielanie konsultacji i wspomaganie w procesie uzyskania statusu uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej. Wójt Stanisław Rokosz zwraca również uwagę na to, że szefujący stowarzyszeniu profesor Jan Golba już od dawna aktywnie angażuje się w sprawę Latoszyna.

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP skupia największe polskie uzdrowiska broniąc i reprezentując ich interesy. Wspiera ono również wszelkie działania mających na celu ich powstawanie i rozwój co stanowi realną szansę dla Latoszyna.

[adrotate group="10"]